asd
Yarışma Hakkında
Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Piyano Yarışması ilk olarak 2013'te düzenlenecektir. Yarışma, Kadıköy Belediyesi, Kuğu Müzik Aletleri Ltd. Fazioli Piyano işbirliği ile yapılmaktadır. 15-26 yaş aralığındaki piyanistlerin katılacağı bu yarışma ile, evrensel müzik alanında genç yetenekleri teşvik etmek, piyano virtüözlerinin yetişmesine katkıda bulunmak hedeflenmiştir.

Ön Eleme, Yarı Final ve Final olmak üzere üç aşamalı gerçekleşecek olan yarışmanın , 1-2-3 Temmuz 2013 tarihlerindeki Yarı Finali Süreyya Operası'nda Fazioli F 308 piyano ile gerçekleşecektir. Son üçe kalan yarışmacıların sıralama dereceleri; 5 Temmuz 2013 tarihinde, orkestra eşliğinde halka açık olarak gerçekleşecek final turunda, yarışmacıların piyano konçertosu icralarına göre belirlenecektir.

Son başvuru tarihi 24 Mayıs 2013 olan yarışmanın şartnamesi 'şartname' linkinden indirilebilir veya Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası ve Ataşehir Kuğu Müzik Aletleri Fazioli Piyano Forte Mümessilliği'nden basılı olarak temin edilebilir.

Yarışmanın ilan tarihi 20 Kasım 2012’dir.